Prep Zone

Atlanta high school sports news from The Atlanta Journal-Constitution

All-region teams: Rabun County's Fisher named 8-AA player of the year

Here is the all-region team for 8-AA, as voted by the league’s coaches:

Player of the year: QB Bailey Fisher, Rabun County, Sr.

Defensive player of the year: DL Daniel Lavender, Elbert County, Jr.

Offensive player of the year: WR Cole Keener, Rabun County, Sr.

Athlete of the year: Tay Huff, Elbert County, Sr.

Coach of the year: Lee Shaw, Rabun County

First-team offense

QB - Kobe Goudelock, Elbert County, Sr.

RB - Clayton Dykhouse, Banks County, Sr.

RB - George Gresham, Oglethorpe County, Sr.

RB - Shun Allen, Elbert County, So.

WR - Metris Fleming, Elbert County, Jr.

WR - Braxton Hicks, Rabun County, So.

WR - Austin Jones, Rabun County, Jr.

WR - Jeff Cain, Monticello, Sr.

OL - Ken Sheats, Social Circle, Jr.

OL - Tripp Martin, Banks County, Sr.

OL - Octious Smith, Elbert County, Sr.

OL - Jacob Parrish, Monticello, Jr.

OL - Shawn Lovell, Rabun County, Jr.

OL - Camden Mathis, Putnam County, So.

First-team defense

DL - Ryan Dove, Banks County, Sr.

DL - Braden Lynch, Monticello, Sr.

DL - Austin Sosebee, Rabun County, Jr.

DL - Jackson Webb, Rabun County, Jr.

DL - Jonathan Howard, Putnam County, Sr.

LB - Terrance Walker, Banks County, Jr.

LB - Gavyn Jones, Rabun County, Sr.

LB - Dawson Henricks, Rabun County, Sr.

LB - A.J. German, Elbert County, Fr.

DB - Caleb Howard, Social Circle, Sr.

DB - Jacob Lehotsky, Banks County, Jr.

DB - Austin Jones, Rabun County, Jr.

DB - Jay Fleetwood, Monticello, Jr.

DB - Tyrique Mathis, Putnam County, Sr.

K - Andrew Barnes, Rabun County, Sr.

Second-team offense

QB - Simon Petite, Putnam County, Sr.

RB - Dylan Jackson, Monticello, Jr.

RB - Terrance Walker, Banks County, Jr.

RB - Brison Beck, Rabun County, Jr.

WR - Tate Peters, Social Circle, Jr.

WR - Blake Segars, Banks County, Sr.

WR - De'lvion Lawrence, Monticello, Sr.

WR - Dillyn Nichols, Rabun County, Sr.

OL - Parker Sprayberry, Banks County, Sr.

OL - Charles James, Putnam County, Sr.

OL - Jackson Webb, Rabun County, Jr.

OL - Rod Hamm, Elbert County, Sr.

Second-team defense

DL - Cody Dodge, Banks County, Jr.

DL - A.K. Walker, Monticello, So.

DL - Tanner Jarrard, Rabun County, Sr.

DL - Javoris Gibbs, Elbert County, Jr.

LB - Marshall Pace, Banks County, Sr.

LB - Justin Wilkes, Rabun County, Sr.

LB - Kevarious Brownlow, Putnam County, Jr.

LB - Cody Saxon, Banks County, Sr.

DB - Oviaris Bone, Elbert County, Sr.

DB - Jadon Williams, Putnam County, Sr.

DB - Tron Eberhart, Elbert County, Jr.

K - Diego Martinez, Elbert County, Sr.

Produced by Georgia High School Football Daily, a free e-mail newsletter. To join the mailing list, click here.

Reader Comments ...